AKADEMIA SENIORA

logo

Osoby pow. 60 + korzystające z naszej oferty będą mogły złożyć wniosek o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora honorowanej już w ponad 450 placówkach – uzdrowiskach, gabinetach medycznych, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach, SPA, Klubach Fitness, placówkach handlowo-usługowych na terenie całego kraju.

 

Zapraszamy grupy  Uniwersytetów III wieku 

Pakiet 7 dniowy zawiera: 

* sześć noclegów ze śniadaniem w pokoju 2-3 osobowym lub Apartamencie 4 osobowym

* sześć obiadokolacji

* seanse Fishe Theraphy w Oceanarium

– wycieczki fakultatywne ;

* zwiedzanie Skansenu

* zwiedzanie pałacu w Ciekocinku

* zwiedzanie wydm

* zwiedzanie Latarni morskiej w Ulini

W cenie pakietu:

– Wi fi

– parking Hotelu “DOLPHIN HOUSE”

– korzystanie z sauny

Tu wszyscy uczestnicy  będą  mogli zapoznać się z innowacyjnymi osiągnięciami w dziedzinie opieki, rehabilitacji, odnowy biologicznej skorzystać ze specjalistycznej terapii, która to posiada wspaniałe właściwości. Kompaktowy  charakter  Systemu sprawia, iż znajduje on szerokie zastosowanie   w medycynie, rehabilitacji oraz odnowie biologicznej, przynosząc znakomite efekty zarówno  w profilaktyce jak i terapii.

Patronat nad Akademią Seniora sprawuje: Fundacja “SeniorPlus”  oraz  Międzynarodowy Instytut Fizjoterapii i Zdrowia pod kier. prof. dr hab. Dariusz Mucha

logo

Misją Akademii Seniora jest działanie na rzecz zwiększenia świadomości zdrowotnej Seniorów i ich rodzin oraz inicjowanie zmian systemowych prowadzących do poprawy jakości opieki zdrowotnej dla nich. Centrum zwraca uwagę na to, że efektywna profilaktyka i edukacja ma kluczowe znaczenie dla budowania zdrowego społeczeństwa.
Swoją aktywnością Akademia chce rozpocząć otwartą, publiczną dyskusję na temat sytuacji zdrowotnej osób dorosłych , by wspólnymi siłami zmieniać niekorzystne statystyki. Wiemy, że tylko skoordynowana współpraca pomiędzy różnymi podmiotami zapewni realny i skuteczny sukces w ochronie zdrowia społecznego.
Starzejące się społeczeństwo wymaga zwiększonej opieki gdyż zapadają najczęściej na choroby układu krążenia, osteoporoza, schorzenia onkologiczne, reumatoidalne zapalenie stawów czy depresje.
Fakty mówią same za siebie. Europa, w tym także Polska, starzeje się w zatrważającym tempie. Jak podkreślają eksperci żyjemy coraz dłużej, niestety na starość stajemy się mniej samodzielni, a nasze rodziny stają wobec dylematu jak sobie z tym poradzić. Zmiany demograficzne związane ze starzejącym się społeczeństwem powodują wzrost zapotrzebowania na usługi opiekuńcze w domu, które dopiero zaczynają „raczkować’ w Polsce.
Zatem  Asystent /Opiekun osoby starszej, kim on właściwie jest ?

To nikt inny jak osoba zawodowo świadcząca pomoc seniorom. Rodzina nie jest w stanie zapewnić niezbędnej opieki osobie starszej, w związku z tym pomoc asystenta-opiekuna wydaje się wręcz niezbędna. Eksperci zwracają uwagę, że najlepszym miejscem dla seniora jest jego własny dom
Asystent-Opiekun może udzielić pomocy w określonych godzinach, na cały dzień, a nawet z zamieszkaniem, o ile jest taka potrzeba. Fundacja “SeniorPlus” oferuje również opiekę seniora na weekendy, czy w czasie wyjazdów wakacyjnych rodziny. Podczas organizowanych warsztatów weekendowych chcemy zainteresowanym przekazać praktyczną wiedzę. Wykładowcami są osoby z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, specjaliści odnowy biologicznej, rehabilitacji.

W zakres usług opiekuńczych wchodzą czynności dnia codziennego Dobierane są indywidualnie do potrzeb podopiecznego, w zależności od stanu zdrowia, towarzyszących chorób czy rodzaju niepełnosprawności.

WARSZTATY : Asystent Seniora – Opiekun Seniora

W skład usług Asystenta Seniora  mogą wchodzić takie czynności jak:
•    podstawowe usługi kosmetyczne i higieniczne tj. mycie, kąpanie, golenie
•    zmiana pieluchomajtek,
•    profilaktyka przeciwodleżynowa
•    pomiary ciśnienia, cukru
•    utrzymanie w czystości najbliższego otoczenia podopiecznego, w tym sprzątanie i mycie podłóg, łazienki, kuchni, pranie ubrań, prasowanie, gotowanie i podawanie posiłków, mycie naczyń,
•    robienie zakupów,
•    realizacja recept i pomoc w prawidłowym przyjmowaniu leków.
•    współpraca ze specjalistami świadczącymi usługi na rzecz osób starszych;
•    pomoc w umawianiu wizyt lekarskich i wsparcie logistyczne np. dojazd na umówioną wizytę lekarską,
•    wyprowadzanie psa, pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi
•    podstawowa pomoc w sprawach urzędowych

Towarzyszenie osobie starszej i spędzanie z nią wolnego czasu to aktywizacja i mobilizacja seniora oraz utrzymanie jego samodzielności jak najdłużej. Wspólne wyjścia do kina, teatru, wyjazdy, czytanie gazet, książek, gra w karty, zachęcanie do wyjścia z domu, uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla osób 60 plus to niepozorny, lecz bardzo istotny aspekt mający pozytywny wpływ na samopoczucie seniora, a co za tym idzie jego stan zdrowia.
Asystent seniora powinien charakteryzować się odpowiednim charakterem. Bardzo duże znaczenie ma empatia i komunikatywność, a także konsekwencja, opanowanie, tolerancja, a jednocześnie wrażliwość, cierpliwość, odpowiedzialność i umiejętność współpracy. Dobry Asystent-Opiekun musi przede wszystkim lubić swoją pracę, umieć budować i dbać o pozytywne relacje z podopiecznym, jego rodziną i otoczeniem. Ważna jest umiejętność obserwacji i odpowiednia wiedza o podopiecznym, potrzebna do zauważenia w porę pogorszenia stanu zdrowia i zareagowania we właściwy sposób.
Na rynku pojawia się coraz więcej specjalistycznych szkoleń, a nawet studiów (organizowanych nawet przez znane wyższe uczelnie) dla osób zainteresowanych pracą w zawodzie opiekuna osoby starszej. Opiekun musi mieć odpowiednią wiedzę, aby pomóc, a nie zaszkodzić.
Asystent – Opiekun nie zastąpi ani lekarza ani pielęgniarki ani rehabilitanta (których, w większości przypadków nie ma potrzeby zatrudniania w domu), może być jednak dużym, wręcz niezastąpionym wsparciem.

Osoby poszukujące Asystenta – Opiekuna mogą kontaktować się z nami tel. 511 161 785